PORSLINSFÖRMÅL, 5 delar, Kanton, Kina, 1800-talets mitt.

Polykrom dekor med figurscener, insekter och bladverk. Tekanna, kopp med fat, teskål, lockurna samt fat. Tekannans höjd 14 cm.

Repor och märken. Pip med litet nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK