I urval. Sorgebrosch i silver med kolsten, markasiter och monogram, längd 5cm. Förgylld bronsmedalj/hänge, Gustaf V Sveriges Götes och Vendes Konung, baksida med häst, sign A. Lindberg, dat 1923, diameter 44mm, fäst på ankarlänk i metall, längd 21cm. Brosch, gulmetall med rosa stenar och porslinsporträtt, baksida med fotomedaljong, längd 5,5cm.
Slitage. Skador. Ej funktionstestad.