ALBUM MED KUNGLIGA FOTOGRAFIER, mest Sverige, bla Fotograf M. Josephson Stockholm, 1800-talets andra hälft.

Visitkortsfotografier med bla "Reigning sovereigns and Principal Royal Personages of the Day", Kejsar Wilhelm I av Tyskland, Kung Oscar II av Sverige, Drottning Josefina av Sverige och Norge, Drottning Lovisa av Sverige och Norge, "Carl XV och hans samtida regenter". Rikt dekorerat album med infälld medaljong på främre pärm.

Slitage. Albumet med skador. Fotografierna ej examinerade ur album.

Lähtöhinta
1 500 SEK