405116

ARMBANDSUR, herr, 18k guld, Chronographe Suisse, 1940-tal.

Manuell, kronograf, tachymeter, plexiglas, tvåfärgad urtavla, rosefärgat index samt visare, diameter 33mm. Brunt läderband, senare.

Kraftigt slitage och Bucklor. Färgbortfall och mindre anlöpning på urtavla. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK