FÄRGLITOGRAFI, 1800-talets andra hälft.

"Panorama öfver Bomarsunds fätsningswerk". J. F. Meyer, Stockholm. Bildstorlek 29,5 x 46 cm (ink typografi). Bladstorlek 45 x 59,8 cm.

Oramad. Vertikala veck, fläckar. Något missfärgade marginaler.

Lähtöhinta
1 500 SEK