VITRINSKÅP, jugend, tidigt 1900-tal.
Intarsia av olika träslag med pärlemoinläggningar. Blyglas. Rikligt svarvad dekor. Bredd 123. Djup 41. Höjd 213 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor och märken. Solblekt.