KOFFERT, "National Vulcanized Fiber Company", 1900-talets första hälft.

Vulkaniserad fiber. Etikett bl a från Svenska Amerikalinjen. Längd 78, bredd 43, höjd 32 cm. Nyckel finns.

Hårt slitage, repor, fläckar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK