Georg von Rosen

(Ruotsi, 1843-1923)
Georg von Rosen
(Ruotsi, 1843-1923)

GEORG VON ROSEN, blandteknik, signerad i daterad -65.

Bords du Nil, Kairo. 27x21,5 cm.

Ej examinerad ur ram, möjl upplistrad.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowskis, Oktober 1926, katlognr 587.

Lähtöhinta
3 000 SEK