411205

UPPSATSSKÅL, tenn, Danmark, 1900-talets första hälft.

Hamrad yta. Godronnering. Mittdel i svärtat trä. Märkt "Dansk Haandarbejd WG TIN". Diameter 29, höjd 21,5cm.

Bruksslitage. Något skev.

Lähtöhinta
1 500 SEK