411330

LJUSSTAKAR, 6 st, tenn, sengustaviansk stil, 1900-talets senare del.

balusterformat skaft, på kvadratisk fotplatta, på snedställda fötter. Otydliga stämplar. Höjd ca 13 cm.

Slitage, repor och bucklor, varav en med omfattande på ljusmanschett.

Lähtöhinta
1 500 SEK