Andy Warhol

(Yhdysvallat, 1928-1987)
Andy Warhol
(Yhdysvallat, 1928-1987)

ANDY WARHOL, "Mick Jagger" Castelli Graphics, 1975, signerad.

Färgoffsettryck, (Announcement cards), 10 st, varav 3 st signerade

Mick Jagger i olika färger och poser. Utgiven av Castelli Graphics, New York, 1975. Bladstrl. ca 15x10. En komplett mini-folio med 10 prints med porträtt av Mick Jagger utgiven av Multiples Inc./Castelli Graphics 1975.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
15 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet