Ai Weiwei

(Kiina, Syntymävuosi 1957)
Ai Weiwei
(Kiina, Syntymävuosi 1957)

AI WEIWEI, objekt, 200 st, porslin. "Sunflower Seeds".

Handmålade. Ca 2 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Från utställningen på Tate.

Näyttelyt

Utställda på Tate Moderns turbinhall 2010. The Unilever Series.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet