VÄGGLJUSSTAKAR, 3 st. Mässing. "Pendel", Pierre Forsell, Skultuna, 1900-talets andra hälft.
Skenor för väggmontering med vardera pendlande ljushållare. Höjd total höjd ca 47 cm. Märkta Skutuna Pierre Forsell.
Slitage, repor, märken. Mindre anlupet.