Rörstrand

(Ruotsi, 1726-)
Rörstrand
(Ruotsi, 1726-)

SERVISPORSLIN, 26 delar, "Parisienne", Rörstrand, sent 1800-tal.

2 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 4 entrétallrikar, 6+6 assietter. Djup tallrik diameter 26 cm.

Krackelyr. Snarlik i nyans. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK