Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Rembrandt Harmensz van Rijn

(Holland, 1606-1669)
Rembrandt Harmensz van Rijn
(Holland, 1606-1669)

REMBRANDT HARMENSZ. VAN RIJN. Etsning 1641, senare avdrag, troligen 1800-tal.

"The angel departing from Tobit's family". 10,3 x 15,3 cm.

Defekt/lagning i övre hörnen. Bladet delvis uppklistrat längs yttre kanterna a tergo.

Kirjallisuus

Biörklund 41-G.

Lähtöhinta
2 500 SEK