RING SAMT HÄNGE, nefrit, Kina 1900-tal.

Ringen med skuren dekor av fågel på gren, st 22/62. Hänge med skuren dekor vegetativ dekor, höjd 6,5 cm. Vidhängande flätad halssnodd med nefritpärlor. Läng ca 76 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK