420708

DRYCKESHORN, omkring sekelskift 1800/1900.

Horn och nysilver. Uppburen av kvinna med dryckeshorn. Höjd 90 cm.

Slitage, mindre skador, lagning. Märkt med inskription.

Lähtöhinta
5 000 SEK