Tina
423046

DOSA, Herman Bergman, Stockholm 1928.

Rak form, med gångjärnsförsett lock. Dekor av fisk på lock, på 4 kulfötter. Längd ca 12, bredd ca 8, höjd ca 3 cm.

Slitage, repor samt mindre märken. Mindre nagg. Graverade bokstäver samt siffror på insidan av lock.

Lähtöhinta
1 500 SEK