LJUSSTAKE, mässing, troligen 1500/1600-tal, Nordvästra Europa.

Svagt indragen bred fot med utskjutande överdel. Höjd 13.

Bruksslitage, skador, lagningar.

Alkuperä - Provenienssi

Enl. uppgift: The Lear Collection nr. 45.

Lähtöhinta
7 000 SEK