424270

BORDSPENDYL, Idylle Printaniere, Frankrike. Omkring 1900.

Liggande dam i brons med duvor. På podium av sten med fötter i gulmetall. Urtavla med blomsterdekor. Märkt "Idylle Printanière par Francois Moreau (Méd d'Or)" Pendel finns. Längd 44, Bredd 15, Höjd 31. Nyckel finns.

Slitage. Mindre kantnagg på baksidan av sockeln. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK