Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Alfred Montague

(Yhdistynyt kuningaskunta, 1832-1883)
Alfred Montague

ALFRED MONTAGUE, olja på duk, signerad och daterad 1878.

Fartyg på stormigt hav. 36 x 61.

Intryckskada. Ej examinerad ur ram. Krackeleringar. Gulnad. Lagning. Oxiderad fernissa.

Lähtöhinta
2 500 SEK