SAMOVAR på BRICKA, mässing, Ryssland, omkring sekelskiftet 1800/1900-tal.

Två hänklar med handtag i trä. Krönt med knopp i elfenben. Höjd 47.

Enstaka intryckning. Smärre slitage. Enstaka knopp saknas på lock.

Lähtöhinta
3 500 SEK