425174

TRETUNGAD FLAGGA MED RIKSVAPNET, märkt Kunglig Flagg D. Tillhörande Änkedrottning Sofia. Omkring 1900.

Enligt uppgift tillhörande Änkedrottning Sofias på Eriksberg, Åby utanför Norrköpning.
Mitten med det stora riksvapnet.
Längd 3,45 meter. Höjd 1,72 meter.

Slitage. Lagningar. Fläckar. Veck. Bleckt.

Alkuperä - Provenienssi

Esbjörn Kronbergs samling.

Lähtöhinta
4 000 SEK