OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, osign. 1800-tal.

Porträtt av ung kvinna med rödrutig schal. 32 x 28 cm.

Krackelyrer, smärre duklagning, renoverad 2001 enligt medföljande kvitto á tergo.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt bläckskrift á tergo: "Inköpt på Rehbinders auktion 1913"

Lähtöhinta
4 000 SEK