Ljusblå bomull med guldstjärnor. Dubbelfodrade med vadd. Sydda veck med krokar. L 220, b 165. Omtag, ett par, ljusblå, medföljer.
Bruksslitage, obetydligt smuts och fläckar. Omtagen med smärre skador.