PARTI PORSLIN, 4 delar, främst Dresden, 1900-tal.

Gallerskålar, 2 st, skålfat på fot samt mindre skål. Blomsterdekor med förgyllda detaljer. Längd 23 resp diameter 20,5 resp 23 cm.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK