432592

FICKUR respektive STÄLL, sent 1800-tal.

Fickur i vitmetall, ljusurtavla med arabaiska siffor och liten sekundvosare, 46 mm. Ställ i bronserad metall med dekor av ryttare på häst, höjd ca 17 cm.

Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK