SERVERINGSFAT, 3 st samt BRICKA, pläter, 1900-talets första hälft.

Serveringsfat med konturerade brätten, längd 36 - 59 cm. Bricka med dekor av vinrankor, diameter 38 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK