433500

VÄGGUR, 1900-talets början.

VÄGGUR, 1900-talets början.

Fodral i ek. Krönande bronserade figurer. Bemålad urtavla, romerska siffror. 2 lod, pendel medföljer. Höjd 65, bredd 21cm.

Bruksslitage. Bronserade figurer med skador, lösa. Buckliga lod. Sprickor. Senare tygklädsel. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK