Johan Axel Wetterlund

(Ruotsi, 1858-1927)
Johan Axel Wetterlund
(Ruotsi, 1858-1927)

JOHAN AXEL WETTERLUND, skulptur, 1900-talets första hälft.

Vilande lejon. Märkt med otydlig gjutarstämpel. Träkonsol. Längd 27 cm.

Ytslitage. Sockel med graverad minnesplakett.

Lähtöhinta
3 000 SEK