FAT samt VASER, 3 st, cloisonné och glas, orientaliska, 1900-tal.

Vas och fat i grönt glas, troligen Pekingglas. Fatets diameter 19,5 cm. Vasens höjd 10 cm. Två vaser i cloisonné. Höjd 15-16 cm.

Slitage. Smärre bucklor. Glasvasen med smärre fotringsnagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK