Kellot
440075

DAMARMBANDSUR, 18k guld, Ciny, Schweiz, omkring 1900-talets mitt. Total vikt 23 g.

Manuell. Viturtavla med stavindex märkt CINY 17 JEWELS INCABLOC SWISS MADE. Ställbar armlänk stämplad STAR, Stockholm, 1970. Total längd 20 cm.

Bruksslitage samt urtavla med skador. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
10 000 SEK