Ivar Arosenius

(Ruotsi, 1878-1909)
Ivar Arosenius
(Ruotsi, 1878-1909)

IVAR AROSENIUS, blandteknik, monogramsignerad och daterad -05.

Figurscen. 21x16 cm.

Ej examinerad ur ram.

Näyttelyt

Ivar Arosenius minnesutställning 1958-1959 i Göteborgs konstmuseum, kat nr 97.

Lähtöhinta
10 000 SEK