442177

BADKAR, gjutjärn, 18/1900-tal.

Oval form. Gjuten dekor i form av rainceauxer och blommor. På fyra lejontassar. Höjd ca 48. Bredd ca 65. Längd ca 109 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Skador. Nagg. Fläckar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK