442643

LJUSSTAKAR, 6 stycken, tenn, sengustaviansk stil, 1970/80-tal.

Konande räfflat skaft på kvadratisk sockel med genombruten dekor på cirkelformade fötter. Urnformad räfflad ljushållare med pärlstavsdekor på manchett. Gjutna i äldre gjutformar. Höjd 22 cm

Smärre slitage, ojämnheter och smuts. En ljusstake saknar manchett.

Lähtöhinta
2 000 SEK