Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

MYNTVÅG, mässing och metall, 1700-tal.

Våg av metall. Vågskålar och pincett av mässing. Upphänging av tråd. Vikter av mässing med reliefdekor. Ovalt etui av trä. Etuiets lock märkt Braunschw: Lauz M.. 1746 XWM. Lockets insida märkt Thomas Lecoug.ruc Tupin A Lyon 1746. Etuiets längd 22,5 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK