TÉSKRIN, mässing, omkring 1900.

Oval form. Sidor med reliefdekor av fåglar. Lock med slipat glas, invändigt med dekor av fjärilsvingar. Troligen Indien för den europeiska marknaden. Längd 19 cm, höjd 14,5 cm.

Slitage. Smärre bucklor. Lock med repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK