Carl Kylberg

(Ruotsi, 1878-1952)
Carl Kylberg
(Ruotsi, 1878-1952)

CARL KYLBERG, akvarell, osignerad.

Obetitlad. Föreställer man med mjödbägare och två röda kors. Ca 83x149 cm.
Denna bild tillhör en tidigare okänd bildserie av Carl Kylberg,

Skador. Slitage. Fläckar.Veck efter rullning. Gulnat papper. Hål.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS