TEKANNA, pläter, England, troligen sent 1800-tal.

Ovalt formad med raka sidor, graverade bårder och sköldformad dekor. Uppsvängt trähandtag, lockknopp av trä. Höjd 15 cm.

Slitage, repor, smärre bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK