458079

AMULETTER, 6 st, bla fajans och karneol, Egypten, forntid.

Bla ett hjärta (Ib) och Horus öga (Wedjat). Höjd 1,7-4 cm. Tre sentida kopior medföljer.

Slitage, nagg, en med skadad ögla.

Lähtöhinta
2 000 SEK