Skultuna Messingsbruk

(Ruotsi, 1607-)
Skultuna Messingsbruk
(Ruotsi, 1607-)

PLUNTA OCH SUPKOPPAR, 1+10st, mässing och förgylld mässing, Pierre Forsell, Skultuna.

Plunta med träpropp, rund botten. Signerade. Höjd 19,5 diameter 6 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK