Muut
459732

Hugo Elmqvist

(Ruotsi, 1862-1930)
Hugo Elmqvist
(Ruotsi, 1862-1930)

HUGO ELMQVIST, brons, AB Hugo Elmqvist gjuteri, Stockholm, jugend, tidigt 1900-tal. monogramsignerad i godset.

Dekor av vågor i relief. Höjd: 41 cm.

Slitage, repor, smärre stötskada.

Lähtöhinta
7 000 SEK