BORDSLAMPOR / VASER, ett par, porslin, Kina 1800-tal.
Balusterformade. Dekor i underglasyrblått föreställande figurscener och djur i landskap. Med reliefdekor i form av drakar. Elektrifierade. H ca 57 (inkl lampdel).
Ej funktionstestade. Slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?