Marc Chagall

(Ranska, 1887-1985)
Marc Chagall
(Ranska, 1887-1985)

MARC CHAGALL, färglitografi, 1956.

"David mit der Harfe", ur Revue Verve Nr. 33-34. Osignerad och oramad. Längd 35 cm, bredd 26 cm.

Ytslitage. Tejpad baksida i övre kant.

Kirjallisuus

Mourlot 134.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet