462533

Alfred Ohlson

(Ruotsi, 1868-1940)
Alfred Ohlson
(Ruotsi, 1868-1940)

SKRIVSTÄLL, brons, Alfred Ohlson, Herman Bergmans Gjuteri.

Ställ med ett bläckhorn samt dekor av uggla bärandes en jordglob. Längd 26 cm.

Slitage. Anlöpningar, repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK