Tina
464282

FAT, tenn, Jakob Sauer(III), verksam 1763-1802/04 i Stockholm

Djupt fat med hamrad yta. Diameter 36 cm.

Slitage, fläckar, smärre bucklor, senare fastlödd upphängning undertill.

Lähtöhinta
1 800 SEK