465055

BORDSUR, rokokostil, Lenzkirch, sekelskiftet 1800-/1900-tal.

Volutformad på fyra ben, bronserad och förgylld. Rikligt dekorerad med bl.a akantusblad och puttis, krönt med terrin. Höjd ca 51 cm. Nyckel finns.

Slitage. Spricka på baksida. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK