Eva Klasson

(Ruotsi, Syntymävuosi 1947)
Eva Klasson
(Ruotsi, Syntymävuosi 1947)

EVA KLASSON, fotobok, tryckt december 1976, första utgåvan.

"Le troisième angle". Fotobok, (över 30 högkvalitativa reproduktioner av Klassons fotografier) med originalkassett (32 x 30,5 cm) klädd med linne utvändigt och på insidan med teddyfilt. Copyright, Eva Klasson och Sociétè des Èditions BIRTH, Frankrike.

Slitage. Repor.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt direkt från konstnären i Paris.

Lähtöhinta
7 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet