SERVISDELAR, 56 delar, flintgods, "Washington", Rörstrand, 1900-talets början.
18 tallrikar, 14 djupa tallrikar, 10 tallrikar mindre, 8 assietter, uppläggnings skålfat, 5 uppläggningsfat i olika storlekar.
Slitage. Några gulnade (missfärgade). Några krackelerad. Enstaka mindre nagg.