Petronella Gustava Stenhoff

(Ruotsi, 1791-1876)
Petronella Gustava Stenhoff
(Ruotsi, 1791-1876)

PETRONELLA GUSTAVA STENHOFF, akvarell, sign Petronella G. Stenhoff, dat 1817.

Motiv med vinbärskvist. Bladstorlek 20,5 x 25 cm. Sengustaviansk ram med pärlstav, förgylld och med bakstycke av trä, innermått 29 x 22, yttermått 33 x 25,5 cm.

Gulnad och med fläckar, ej examinerad ur ram. Träbakstycket i två delar.

Lähtöhinta
2 000 SEK